Muzeum
logo Krzemionki
muzeum muzeum muzeum

Zamów subskrypcję!

NEWSLETTER

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza wszystkich swoich sympatyków i zwiedzających do odwiedzenia naszych stron na Facebooku. Znajdą tam Państwo aktualności, komentarze, opinie i ciekawostki z życia muzeum. Razem z nami możecie tworzyć ten profil, do czego serdecznie zapraszamy. Wystarczy kliknąć LUBIĘ TO!

facebookfacebookfacebookfacebook

AKTUALNOŚCI

powrót

 

Konferencja prasowa w Krzemionkach

24 lipca 2020 r. odbyła się konferencja prasowa, której tematem było przedstawienie stanowiska Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim w sprawie planowanej eksploatacji złoża "Ruda Kościelna" w miejscowości Ruda Kościelna.
Muzeum zaprezentowało treść opinii skierowanej do firmy GEOEKO przygotowującej analizę oddziaływania na środowisko przedmiotowej inwestycji. Przedstawiciele mediów zostali też poinformowani o liście respondentów ww.opinii. Przekazano pierwsze stanowiska w sprawie potencjalnej kopalni wapienia w sąsiedztwie Dobra Światowego Dziedzictwa, które jednoznacznie popierają wyrażony przez Muzeum sprzeciw dla realizacji tej inwestycji.

 

 

 

Partnerzy

 

realizacja: dwarazy.com