Muzeum
logo Krzemionki
muzeum muzeum muzeum

Zamów subskrypcję!

NEWSLETTER

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza wszystkich swoich sympatyków i zwiedzających do odwiedzenia naszych stron na Facebooku. Znajdą tam Państwo aktualności, komentarze, opinie i ciekawostki z życia muzeum. Razem z nami możecie tworzyć ten profil, do czego serdecznie zapraszamy. Wystarczy kliknąć LUBIĘ TO!

facebookfacebookfacebookfacebook

AKTUALNOŚCI

powrót

 

Krzemień i Żelazo

Już w najbliższą sobotę 15 maja Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Św. zaprasza na Krzemionki na spotkanie pod hasłem „Krzemień i Żelazo”.

Na godzinę 13 zaplanowano otwarcie zrekonstruowanej osady neolitycznej dla zwiedzających. W pradziejowej wiosce odbędą się pokazy życia codziennego ludzi od epoki kamienia po okres wpływów rzymskich. Pojawią się m.in. przedstawiciele Grupy Rydno, Mr. Wilson bushcraft, Mumin – Łucznictwo historyczne, Manufaktura Zielonych, „Legio XIIII Gemina Martia Victrix”, czyli „14. Legion Bliźniaczy Zwycięski” oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Przemysłowego. Pokazy potrwają do wieczora. Wstęp biletowany, konieczna wcześniejsza rezerwacja.

Po godzinie 18 rozpocznie się Noc Muzeów. W programie rozbiórka pieca dymarskiego i obkuwanie łupki żelaznej. Wydarzenie zakończy bursztynowy Fire Show na dziedzińcu obok budynku Muzeum. Wstęp wolny, konieczna wcześniejsza rezerwacja.

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki

Sudół 135a k. Ostrowca Świętokrzyskiego

Rezerwacja: 41 260 55 50 / 669970499 / sekretariat@krzemionki.info

Pokazy: 5 zł bilet ulgowy / 8 zł bilet normalny.

Noc Muzeów: wstęp wolny.

 

 

 

Partnerzy

 

realizacja: dwarazy.com