Muzeum
logo Krzemionki
muzeum muzeum muzeum

Zamów subskrypcję!

NEWSLETTER

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza wszystkich swoich sympatyków i zwiedzających do odwiedzenia naszych stron na Facebooku. Znajdą tam Państwo aktualności, komentarze, opinie i ciekawostki z życia muzeum. Razem z nami możecie tworzyć ten profil, do czego serdecznie zapraszamy. Wystarczy kliknąć LUBIĘ TO!

facebookfacebookfacebookfacebook

AKTUALNOŚCI

Wojciech Kotasiak

Składamy kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny i bliskich z powodu śmierci

 

Pana Janusza Wojciecha Kotasiaka
założyciela i wieloletniego Dyrektora Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dyrektor i Pracownicy Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

 

 

 

Nowy "Regulamin przekazywania zabytków archeologicznych"

Szanowni Państwo,

informujemy, że z dniem 10 kwietnia 2020 r. uległy zmianie zasady przekazywania materiałów archeologicznych do zbiorów naszego Muzeum.

#SkarbyMHA

#SkarbyMHA na Facebooku

Przetarg na wystawę stałą

Ogłoszono przetarg na wykonanie wystawy stałej w ramach projektu „Zwiększenie dostępności do Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim poprzez poprawę infrastruktury Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki oraz Pałacu Wielopolskich”.

Mania filcowania - sobota w muzeum

Serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach cyklu sobota w muzeum - Mania filcowania.

Wyniki naboru na stanowisko Asystent muzealny w Dziale Archeologii

Dyrektor Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim informuje, że w toku naboru na stanowisko Asystent muzealny w Dziale Archeologii wymagane dokumenty złożyli: Tadeusz Wiśniewski, dr Szymon Franciszek Modzelewski.

Do zatrudnienia na ww. stanowisku wybrany został Pan dr Szymon Franciszek Modzelewski

Ferie w muzeum

„Ferie w muzeum” to świetna propozycja dla tych, którzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym. Uczestnicy spotkań będą mogli kreatywnie spędzić czas i przy okazji się czegoś nauczyć. Wiedza z zakresu archeologii i przyrody z pewnością przyda się każdemu. Nie zabraknie spacerów po rezerwacie i nietuzinkowych warsztatów plastycznych. Co więcej, nadarzy się okazja do zapoznania się ze sztuką tkania. Wszystko to czeka na Was w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki.

„Nie święci garnki lepią” czyli nie tylko porcelana

W najbliższą sobotę muzeum zaprasza na kolejne warsztaty. Tym razem tematem spotkania będzie glina.

Grupa ostrowieckich weteranów 1863 roku

157. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

22 stycznia 1863 r., Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego rozpoczęło się Powstanie Styczniowe, największy w XIX w. polski zryw narodowy. Pochłonęło ono kilkadziesiąt tysięcy ofiar i w zasadniczy sposób wpłynęło na dążenia niepodległościowe następnych pokoleń Polaków.

Antoni Klimkiewicz

W roku bieżącym przypada ważna rocznica związana z przeszłością Ostrowca Świętokrzyskiego. Mija bowiem 220 lat od urodzin i 150 lat od śmierci Antoniego Klimkiewicza.

Partnerzy

 

realizacja: dwarazy.com