„Uzbrojony po zęby. Kolekcja militariów ze zbiorów Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim”

Wystawa prezentuje najciekawsze egzemplarze militariów ze zbiorów Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim, ukazując nie tylko niezwykłą kreatywność człowieka w zakresie tworzenia narzędzi walki, ale również jego silnie emocjonalny stosunek do broni.

Zakres chronologiczny wystawy rozciąga się od czasów neolitycznych do pierwszej połowy XX wieku, geograficznie obejmując tereny od zachodniej Europy po Indie. Duża część zaprezentowanych egzemplarzy broni powstała w samym Ostrowcu Świętokrzyskim lub w jego najbliższej okolicy. Do nich należą eksponaty pozyskane w trakcie badań archeologicznych, czy też broń wykonana na potrzeby Państwa Podziemnego na terenie Zakładów Ostrowieckich w czasie II wojny światowej.

Kuratorzy wystawy:
Łukasz Wójcik
Maciej Jaśkiewicz

termin ekspozycji: 14 kwietnia – 1 września 2024

Patronat medialny:
TVP Kielce, Lokalna.TV, Radio Kielce, Radio Ostrowiec, Gazeta Ostrowiecka, ROT Świętokrzyskie, Radio Rekord.