Tajna broń. W świecie szyfrów

Warsztaty muzealne towarzyszące wystawie czasowej „Uzbrojony po zęby. Kolekcja militariów ze zbiorów Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Po zwiedzaniu wystawy zabierzemy Was w świat szyfrów, kodów i ich fascynującej historii. Podczas zajęć dowiecie się czym właściwie jest kryptografia i kryptoanaliza, czy Polacy mieli na tym polu szczególne zasługi, jak niezwykłe były losy legendarnej „Enigmy” i tych, którzy próbowali ją „złamać” oraz jak duże znaczenie w walce ma zdobycie kluczowych informacji. Podczas warsztatów przekonacie się, czy stosowanie szyfrów jest łatwe i który z poznanych systemów gwarantuje największe bezpieczeństwo. Szyfrowanie to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonałe ćwiczenie myślenia, konsekwencji i wytrwałości.

DN ZNUMCZWOLM! 😊

Wiek uczestników: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, dorośli
Cena: 10 zł
Czas trwania zajęć: ok. 1,5h