• To wydarzenie minęło.

WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ || KRZEMIONKI

5 października g.11:00 - 17:00

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji w ramach akcji „WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ” w oddziałach naszego Muzeum. Inicjatywa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przypada w dniach 5-6 października 2024 r.

W sobotę 5 października zapraszamy do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki na „Wyprawę po krzemień”. Będzie to okazja do spróbowania swoich sił w przygodowej grze terenowej. Czeka nas starcie międzypokoleniowe, bowiem do zabawy zapraszamy seniorów wraz z ich wnuczętami.

Teren zrekonstruowanej osady pradziejowej w Krzemionkach zamieni się w szlak handlowy. Uczestnicy spotkania (grupy 3-5 osobowe), biorąc udział w grze terenowej, będą mieli okazję dowiedzieć się, jak cenne były różne towary w neolicie. Na szlaku będą czekać handlarze oferujący różne rodzaje surowców (krzemień, bursztyn), ozdoby czy rośliny uprawne. Aby je zdobyć, trzeba będzie wykonać zadanie lub wykazać się umiejętnościami negocjacyjnymi. Przekonamy się, komu uda się pokonać cały szlak handlowy i dokonać najkorzystniejszych transakcji. Na zakończenie zaplanowano ognisko (prowiant we własnym zakresie).

„Wyprawa po krzemień” rozpocznie się w sobotę 5 października 2024 r. o godz. 11:00 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki. Przewidywany czas trwania: ok. 3-4 h. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod nr 41 260 55 50 lub mailowo na adres sekretariat@krzemionki.info.

Miejsce: Sudół 135a, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Zapraszamy!