
Neolityczne kopalnie krzemienia
Dowiedz się więcej
Muzeum
archeologiczne
Dowiedz się więcej

Rekonstrukcja osady neolitycznej
Dowiedz się więcej
Rezerwat
przyrody
Dowiedz się więcej
Dla zwiedzających
Dziedzictwo UNESCO
Krzemionkowski Region Prehistorycznego Górnictwa Krzemienia Pasiastego został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2019 roku.
Jest to dobro seryjne składające się z czterech części składowych: głównego pola górniczego Krzemionki Opatowskie, dwóch mniejszych pól górniczych o nazwie Borownia i Korycizna, leżących na tej samej strukturze geologicznej, oraz prehistorycznej stałej osady górniczej o nazwie Gawroniec.
Zabytek miesiąca

Hutnicza dysza
Często bywa tak, że ze znaleziskami na pozór nieszczególnymi związana jest jakaś szczególna historia, a zabytki niepozorne przynoszą informacje dużej wagi. Tak było w przypadku naszego znaleziska. Natrafiono na nie w trakcie badań AZP prowadzonych przez pracowników naszego Muzeum na północnych obrzeżach Ostrowca.
Czytaj dalej »Aktualności

Ferie z kulturą
Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza do skorzystania z propozycji zajęć muzealno-warsztatowych przygotowanych przez oddziały muzeum: Muzeum Archeologiczne i Rezerwat […]
Czytaj dalej »
Goście z północy, czyli co wiemy o jemiołuszkach – sobota w muzeum
Tym razem w ramach soboty w muzeum weźmiemy udział w Zimowym Ptakoliczeniu – corocznej akcji Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Jej […]
Czytaj dalej »
Zegar i czas – sobota w muzeum
UWAGA! ZAJĘCIA ODWOŁANE! „Mówią o nim, że leci, płynie, ucieka, chociaż to nie ptak ani też nie rzeka” – bohater […]
Czytaj dalej »