Europejskie Dni Archeologii

W piątek 17 czerwca o godz. 16:00 wspólnie z „Archeologią Żywą” zapraszamy do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu „Krzemionki” (lub przed monitory) na spotkanie pod hasłem „Czym handlowano u nas dawno temu?” o odległych dziejach nie tylko regionu świętokrzyskiego, ale całych pradawnych ziem dzisiejszej Polski.

W trakcie trzech wykładów przybliżymy naprawdę imponujący przekrój dziejów, choć wciąż będzie to zaledwie promil tego, co mogłoby stanowić odpowiedź na tytułowe pytanie.
Rozkład jazdy na piątkowe popołudnie prezentuje się następująco:
– 16:00 – 16:45 – „Panowie Ognia –  o starożytnych hutnikach i kowalach na ziemiach polskich” – dr hab. Szymon Orzechowski, prof. UJK,
– 17:00 – 17:30 – „Terra sigillata – porcelana antyku, obecna także na ziemiach polskich” – dr Andrzej Przychodni
– 17:45 – 18:15 – „Krzemionki: historia i znaczenie wielkiego odkrycia” – dr Szymon Modzelewski.
3 niesamowitych prelegentów, 3 kluczowe dla historii surowce, 1 unikatowe miejsce – na żywo widzimy się w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki.

Wstęp na wykłady jest otwarty i bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych. Prelekcje będą również transmitowane na żywo na profilu facebookowym Archeologii Żywej. 
Wydarzenie jest objęte patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa i wpisuje się w tegoroczne obchody Europejskich Dni Archeologii.

To top