Dzień w pradziejowej osadzie. Przygotowania do zimy – sobota w muzeum

Najbliższa sobota w muzeum będzie okazją do spędzenia czasu w zrekonstruowanej osadzie pradziejowej. Tematem zajęć będą przygotowania wioski do zimy.

Jesień w pełni, zatem najwyższa pora pomyśleć o zabezpieczeniu dobytku przed zimą. Zebranie opału, uszczelnienie domostw czy trenowanie technik rozpalania ognia to tylko niektóre z zadań, które należało wykonać w pradziejowej wiosce. W najbliższą sobotę skupimy się na różnych aspektach związanych z ogniem: rozpalaniem, podtrzymywaniem płomienia oraz przenoszeniem ogniska. To umiejętności, które niewątpliwie przydadzą się także dziś, nie tylko przy odtwarzaniu życia w neolicie.

Zajęcia odbędą się w sobotę 22 października 2022 r. o godz. 11.00 na terenie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki (Sudół 135a). Koszt udziału: 15 zł, czas trwania: około 3 h. Zachęcamy do zabrania ze sobą prowiantu na ognisko. Obowiązują wcześniejsze zapisy do piątku 21 października pod nr 41 260 55 51 lub na adres e-mail: sekretariat@krzemionki.info.