Mikołajki w Krzemionkach

Początek grudnia to okres, gdy coraz bardziej czuć świąteczną atmosferę. Na pierwszy weekend tego zimowego miesiąca Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki przygotowało propozycję spędzenia wolnego czasu.

Podczas zajęć w ramach cyklu sobota w muzeum poznamy zwyczaje bożonarodzeniowe. Szczególną uwagę zwrócimy na te kultywowane na polskiej wsi w latach 20. XX wieku, a więc wtedy, kiedy odkryto kopalnie w Krzemionkach. Porównamy nasze polskie obyczaje z tymi z innych krajów. Elementem spotkania będzie wykonanie świątecznych ekoozdób, którymi można przystroić domowe choinki. Warsztaty odbędą się w sobotę 3 grudnia o godz. 11. Koszt: 15 zł/osoba. Udział w nich będzie możliwy po wcześniejszej rezerwacji pod nr telefonu 41 260 55 51 lub mailowo sekretariat@krzemionki.info. W przypadku dużego zainteresowania, zajęcia odbędą się także w niedzielę 4 grudnia o godz. 11.

Na terenie pradziejowej osady przez cały weekend (3-4 grudnia 2022 r.) będzie na Was czekał nietypowy gość. To pierwowzór Mikołaja z epoki kamienia. Opowie o pewnym brodatym człowieku, który zainicjował tradycję obdarowywania się prezentami w okresie przesilenia zimowego. Zaprezentuje tradycje mikołajkowe z różnych zakątków świata. Możliwość udziału w spotkaniu z Mikołajem będzie dodatkowym elementem zwiedzania trasy turystycznej. Ci, którzy zajrzą do nas tylko po to, by odwiedzić jego chatę, będą mogli to zrobić po zakupie biletu za symboliczne 5 zł.

Zapraszamy!

To top