Relacja z wernisażu wystawy „Ukraina przed wiekami”

W niedzielne popołudnie 27 listopada br. odbył się wernisaż najnowszej wystawy czasowej w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach – oddziale MHA. Oficjalne otwarcie rozpoczęliśmy słowem wstępnym dra Andrzeja Przychodniego, dyrektora naszego muzeum, Kamila Kaptura, kustosza Działu Archeologii MHA i kierownika Pałacu oraz Radosława Liwocha, pomysłodawcy i kuratora wystawy, kustosza MAK.

Ekspozycja ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Krakowie – zgodnie z naszymi przewidywaniami – zrobiła na gościach duże wrażenie. W znacznej mierze dzięki obfitości eksponatów pochodzących z sześciu tysiącleci. Mnogością zabytków „Ukraina…” nawiązuje do upodobań sprzed stulecia, kiedy ekspozycje dalekie były od minimalizmu. Warto przekonać się o tym osobiście.

Wszystkich, którzy nie mogli być wczoraj z nami serdecznie zapraszamy do zwiedzania – wystawa „Ukraina przed wiekami” potrwa do końca lutego 2023 roku.