Relacja z wernisażu wystawy „Ukraina przed wiekami”

W niedzielne popołudnie 27 listopada br. odbył się wernisaż najnowszej wystawy czasowej w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach – oddziale MHA. Oficjalne otwarcie rozpoczęliśmy słowem wstępnym dra Andrzeja Przychodniego, dyrektora naszego muzeum, Kamila Kaptura, kustosza Działu Archeologii MHA i kierownika Pałacu oraz Radosława Liwocha, pomysłodawcy i kuratora wystawy, kustosza MAK.

Ekspozycja ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Krakowie – zgodnie z naszymi przewidywaniami – zrobiła na gościach duże wrażenie. W znacznej mierze dzięki obfitości eksponatów pochodzących z sześciu tysiącleci. Mnogością zabytków „Ukraina…” nawiązuje do upodobań sprzed stulecia, kiedy ekspozycje dalekie były od minimalizmu. Warto przekonać się o tym osobiście.

Wernisaż wystawy był także okazją do zobaczenia wnętrz Pałacu Wielopolskich odnowionych w ramach realizacji projektu „Zwiększenie dostępności do Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim poprzez poprawę infrastruktury Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki oraz Pałacu Wielopolskich” dofinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Wszystkich, którzy nie mogli być wczoraj z nami serdecznie zapraszamy do zwiedzania – wystawa „Ukraina przed wiekami” potrwa do końca lutego 2023 roku.

To top