Goście z północy, czyli co wiemy o jemiołuszkach – sobota w muzeum

Tym razem w ramach soboty w muzeum weźmiemy udział w Zimowym Ptakoliczeniu – corocznej akcji Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Jej bohaterką została w tym roku jemiołuszka. Wydarzenie to będzie pretekstem do poznania bliżej tego pięknego ptaka, którego gościmy w Polsce zimą. Pisał o nim np. Jan Twardowski w wierszu „Zima”: „Zimą przylatują z północy / jemiołuszki, gile, czeczotki / podrzucone sierotki / do Polski ciepłej ciotki”. Elementem ptasich zajęć będzie również warsztat plastyczny.

Zajęcia odbędą się 28 stycznia o godz. 11:00 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (Sudół 135a). Koszt: 15 zł/osoba. Zapisy do piątku 27 stycznia pod nr telefonu 41 260 55 50 lub mailowo sekretariat@krzemionki.info.