Przyroda dzika, gdy człowiek znika – sobota w muzeum

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody to święto mające na celu uczczenie różnorodności dzikiej fauny i flory. To też okazja do podnoszenia świadomości na temat jej wartości i zagrożeń płynących ze strony człowieka.

To właśnie pod sztandarem tego święta, 4 marca odbędą się kolejne zajęcia z cyklu sobota w muzeum. Tym razem uchylimy nieco rąbka tajemnicy naszego rezerwatu. Porozmawiamy jaki wpływ na środowisko ma człowiek, oraz czym jest naturalna sukcesja lasu, ale to nie wszystko. Na naszych gości czeka spacer w partię rezerwatu, na co dzień niedostępną dla zwiedzających. Tam też na własne oczy podpatrzymy, jak przyroda zaciera ślady działalności człowieka. Elementem zajęć będzie także plastyczny warsztat kreatywnej destrukcji.

Zajęcia odbędą się 4 marca (sobota) o godz. 11:00 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (Sudół 135 a). Koszt: 15 zł/osoba. Zapisy do piątku 3 marca pod nr telefonu 41 260 55 51, kom. 669 970 499 lub mailowo: sekretariat@krzemionki.info