Relacja z wernisażu wystawy „Ćmielowska porcelana 1920-1945. Art déco i nie tylko”

Pierwsza niedziela lutego 2023 roku zapisze się w historii naszego oddziału jako dzień powrotu porcelany – niezwykle ważnej części zbiorów Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim – na ekspozycję w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach. Wernisaż wystawy pn. „Ćmielowska porcelana 1920-1945. Art déco i nie tylko” otworzyła Marzena Dębniak, Starosta Ostrowiecki oraz dr Andrzej Przychodni, Dyrektor ostrowieckiego Muzeum. Mogliśmy cieszyć się tą ważną chwilą w gronie wspaniałych i licznych gości, w tym przedstawicieli lokalnego samorządu, instytucji współpracujących z muzeum, kolekcjonerów, projektantów i wielbicieli porcelanowych dzieł sztuki.

Porcelana prezentowana na wystawie pochodzi ze zbiorów MHA i Muzeum Narodowego w Kielcach, została także uświetniona wybranymi obiektami z prywatnych kolekcji Beaty Rewuskiej oraz Tomasza Wysockiego, którzy pracowali nad kształtem ekspozycji z kurator wystawy, Barbarą Dziobą – kustosz Działu Sztuki i Rzemiosła Artystycznego oraz Główną Inwentaryzator naszego Muzeum. Wszystko po to, by wystawa zadowoliła gusta nawet najbardziej wymagających gości. Dziękujemy za Państwa obecność i wyrażane uznanie, dzięki temu wiemy, że nasze starania przyniosły oczekiwany efekt ✨?✨

Wystawa potrwa do niedzieli 30 kwietnia 2023 r. Zapraszamy do zwiedzania!

Wystawa została objęta Patronatem Honorowym Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.

Patronat medialny: TVP Kielce, Lokalna.TV, Radio Kielce, Radio Ostrowiec, Gazeta Ostrowiecka, Radio Rekord 106,2 FM, stv.info, Gazeta Wyborcza Kielce.

Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia w obiektywie Klaudii Cybulskiej z Ktoś tu kręci.