Sesja popularnonaukowa „Rozmowy nie tylko o porcelanie” w wersji online

22 kwietnia odbyły się inauguracyjne Ostrowieckie Spotkania Historyczne. Otworzyła je sesja popularnonaukowa pn. „Rozmowy nie tylko o porcelanie, czyli ceramika między Wisłą a Pilicą. Wybór zagadnień” w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach.

Tych, którzy nie mogli być tego dnia z nami zapraszamy do obejrzenia wystąpień za pośrednictwem kanału YouTube. Materiały zostały przygotowane przez Lokalna.TV, za co serdecznie dziękujemy!

Ilona Frąk-Krzemińska (Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.)

Porcelana „Ćmielów” w XXI wieku – produkcja, wzornictwo, marki

dr Bożena Kostuch (Muzeum Narodowe w Krakowie)

Ceramika z Ćmielowa w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie

dr Magdalena Śniegulska-Gomuła (Muzeum Narodowe w Kielcach)