Świętokrzyska Nagroda Muzealna dla ostrowieckiego muzeum

Miło nam poinformować, że nasze Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymało Świętokrzyską Nagrodę Muzealną im. Tadeusza Włoszka.

8 września 2023 r. podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, będącej jednocześnie inauguracją Europejskich Dni Dziedzictwa, rozdano nagrody muzealne. W ręce dyrektora muzeum dr. Andrzeja Przychodniego trafiła nagroda honorowa „Za działalność muzealną”, którą kapituła przyznała naszemu muzeum.

Świętokrzyska Nagroda Muzealna im. Tadeusza Włoszka przyznawana jest przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego za osiągnięcia w zakresie działalności muzealnej – za wkład w dokumentowanie historii regionu, tworzenie wystaw, publikacje, edukację muzealną oraz konserwację zbiorów. Przyznawana jest również nagroda honorowa „Za Działalność Muzealną”, którą honoruje się instytucje muzealne działające na terenie województwa świętokrzyskiego.

fot. Lokalna TV