„Sobota w muzeum” z Ruchem Tektonicznym

Przed nami „Sobota w muzeum” z Ruchem Tektonicznym! Tym razem zwiedzimy ekspozycję związaną z powojenną architekturą województwa świętokrzyskiego, poszukamy na niej  historii ostrowieckich budynków i przywitamy się z tajemniczym Tetrapodem, który na dobre rozgościł się w naszym Pałacu.

W części praktycznej podejmiemy wyzwanie architektoniczne i wspólnie zaprojektujemy budynek lub przestrzeń wspólną z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Częścią zajęć będą również warsztaty sitodruku prowadzone przez Kwiaciarnię Grafiki.  Możecie na żywo i samodzielnie odbić wzór na koszulce lub innym materiale. Przygotowaliśmy wzory nawiązujące do tematyki wystawy „Ruch Tektoniczny”, nie zabraknie także naszego bohatera – Tetrapoda! Kwiaciarnia Grafiki wesprze każdego w wykonaniu własnej odbitki. Zabierzcie ze sobą koszulki lub inne materiały w jasnych kolorach, ponieważ wzory będziemy odbijać czarną farbą. Warsztaty sitodruku potrwają do godz. 14.00.

Zajęcia odbędą się 9 grudnia (sobota) o godz. 11:00 w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach (ul. Świętokrzyska 37, Ostrowiec Świętokrzyski). Zajęcia są bezpłatne. Zapisy potrwają do piątku 8 grudnia pod nr telefonu 41 265 36 51, kom. 669 970 489 lub mailowo: sekretariat@muzeumostrowiec.pl.

To top