Kod Jana Matejki – sobota w muzeum

Podczas najbliższej „Soboty w muzeum” w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach zbadamy „Kod Jana Matejki”. Poza zwiedzaniem trwającej wystawy „Jan Matejko zza kulis” z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie, odnajdziemy i przeanalizujemy symboliczną ekspresję zawartą w obrazach Mistrza. Przekonamy się również, czy i nam uda się zawrzeć własny przekaz w pracach rysunkowych inspirowanych wystawą. Zajęcia będą okazją do rozmów na temat rozwijania kreatywnych pasji i charakteru edukacji artystycznej.

Warsztaty poprowadzi Marcin Jedlikowski – absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Malarstwa, nauczyciel malarstwa i rysunku w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do zobaczenia w Pałacu!

Zajęcia odbędą się 3 lutego (sobota) o godz. 11:00 w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach (ul. Świętokrzyska 37, Ostrowiec Świętokrzyski). Koszt: 15 zł/osoba. Zapisy potrwają do piątku 2 lutego pod nr telefonu 41 265 36 51, kom. 669 970 489 lub mailowo: sekretariat@muzeumostrowiec.pl.

Zapraszamy!

To top