Szukając w gruncie rzeczy – konkurs

I OGÓLNOPOLSKI KONKURS ARTYSTYCZNO – ARCHEOLOGICZNY IM. JANA SAMSONOWICZA „SZUKAJĄC, W GRUNCIE RZECZY – EDYCJA KOMIKSOWA”

Zapraszamy stworzenia komiksu o tematyce archeologicznej i wzięcia udziału w konkursie. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Zwieńczeniem konkursu będzie wystawa prac oraz warsztaty archeologiczno-artystyczne podczas Europejskich Dni Archeologii w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki.

Kiedy:
14.05.-02.06.2024 r. – nadsyłanie prac
15.06.2024 r. – rozstrzygnięcie konkursu w siedzibie organizatora, wystawa wybranych prac

Dla kogo:
dzieci i młodzież w wieku 10-19 lat (dwie kategorie wiekowe: 10-14 lat oraz 15-19 lat)

Cel:
Celem konkursu jest zachęcenie młodych odbiorców do poszerzania wiedzy o życiu ludzi w pradziejach oraz ekspresyjnego jej wyrażania poprzez sztukę.

Organizator:
Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie.