Tajna broń. W świecie szyfrów | Warsztaty w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach

W czerwcu zapraszamy do Pałacu Wielopolskich na warsztaty muzealne pod nazwą „Tajna broń. W świecie szyfrów” towarzyszące trwającej wystawie czasowej „Uzbrojony po zęby. Kolekcja militariów ze zbiorów Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Po zwiedzaniu wystawy zabierzemy Was w świat szyfrów, kodów i ich fascynującej historii. Podczas zajęć dowiecie się czym właściwie jest kryptografia i kryptoanaliza, czy Polacy mieli na tym polu szczególne zasługi, jak niezwykłe były losy legendarnej „Enigmy” i tych, którzy próbowali ją „złamać” oraz jak duże znaczenie w walce ma zdobycie kluczowych informacji.

Podczas warsztatów przekonacie się, czy stosowanie szyfrów jest łatwe i który z poznanych systemów gwarantuje największe bezpieczeństwo. Szyfrowanie to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonałe ćwiczenie myślenia, konsekwencji i wytrwałości.

DN ZNUMCZWOLM! 😊

Wiek uczestników: przedszkola, szkoły podstawowe/ponadpodstawowe, dorośli
Cena: 10 zł/os.
Czas trwania zajęć: ok. 1,5h (zwiedzanie ekspozycji + warsztaty)

Obowiązują wcześniejsze zapisy:

☎️ pod numerem tel. 41 265 36 51, kom. 669 970 489.
📧 drogą mailową: sekretariat@muzeumostrowiec.pl,
🏛 osobiście w siedzibie Oddziału w dniach i godzinach otwarcia Muzeum

Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00.
Opiekunowie grup są zwolnieni z opłat za udział w zajęciach (do 3 osób).
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod numerem 724 900 830.