Podróże z klasą

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie wycieczek w ramach programu „Podróże z klasą”. Program został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji. Celem przedsięwzięcia jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania tradycji, kultury oraz osiągnięć polskiej nauki.

Zachęcamy do włączenia w swój program wycieczki wizyty w Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim! Nasze muzeum posiada dwa oddziały: Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki oraz Pałac Wielopolskich w Częstocicach.

W Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki czeka na Was trasa turystyczna ukazująca kopalnie krzemienia pasiastego sprzed 5000 lat! Krzemionkowskie podziemia są jedynym takim obiektem na świecie otwartym dla szerszej publiczności. Krzemionki od 1994 r. są Pomnikiem Historii, a w 2019 r. trafiły na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą edukacyjną.
Warto odwiedzić także zabytkowy Pałac Wielopolskich w Częstocicach. Pałac zaprojektowany przez architekta Leandro Marconiego w stylu eklektycznym powstał pod koniec XIX w. dla Marii i Zygmunta Wielopolskich, ówczesnych właścicieli dóbr ostrowieckich. We wnętrzach z epoki oglądać można ekspozycje stałe i czasowe. Pałac otoczony jest zabytkowym parkiem. Na jego obszarze znajduje się wielokulturowe stanowisko archeologiczne. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą edukacyjną.

Pobyt w naszym muzeum możecie połączyć z wizytą w innych punktach edukacyjnych w okolicy:
– Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach – https://ekomuzeum.pl/
– Muzeum Zamkowe w Sandomierzu – https://www.zamek-sandomierz.pl/
– Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej – https://muzeum.skarzysko.pl/
– Muzeum Regionalne w Pińczowie – https://muzeumpinczow.pl/
– Muzeum Wsi Kieleckiej – https://www.mwk.com.pl/
– Muzeum Narodowe w Kielcach – https://mnki.pl/
– Muzeum Regionalne w Iłży – https://muzeumilza.pl/
– Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu – https://maleniec.pl/pl/
– Geopark Kielce – https://geonatura-kielce.pl/pl/
– BWA Ostrowiec – https://bwa.ostrowiec.pl/ 
– Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach – https://teatrzeromskiego.pl/
– Centrum Nauki Leonardo da Vinci – https://cndavinci.pl/
– Zamek Krzyżtopór – https://krzyztopor.org.pl/

Świetną bazą wypadową może być Bałtowski Kompleks Turystyczny, które oferuje zakwaterowanie i wyżywienie -> informacje TUTAJ.

To top