II Konferencja przyrodnicza „Pacjent Przyroda”

Zapraszamy na II Konferencję przyrodniczą „Pacjent Przyroda”.

Temat: Pomiędzy Naturą a Kulturą. Dylematy ochrony przyrody w obiekcie światowego dziedzictwa UNESCO – Krzemionkowskim Regionie Prehistorycznego Górnictwa Krzemienia Pasiastego.

Organizatorzy: Muzeum Historyczno – Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim i Stowarzyszenie Społeczno – Przyrodnicze M.O.S.T.

Miejsce: Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki, oddział Muzeum Historyczno – Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim, Sudół 135a, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

ZAPISY: Opłata konferencyjna 80 zł na numer konta:
mBank 46 1140 2004 0000 3302 8280 5992
Stowarzyszenie Społeczno – Przyrodnicze MOST
W opisie przelewu: imię i nazwisko, nazwa konferencji: Pacjent Przyroda.
Kontakt: lukasz.misiuna@muzeumostrowiec.pl, telefon: 664015563

W najbliższą sobotę 7 września Krzemionki zapraszają na II Konferencję przyrodniczą „Pacjent Przyroda. Pomiędzy Naturą a Kulturą. Dylematy ochrony przyrody w obiekcie światowego dziedzictwa UNESCO – Krzemionkowskim Regionie Prehistorycznego Górnictwa Krzemienia Pasiastego”.

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim we współpracy ze Stowarzyszeniem Społeczno-Przyrodniczym M.O.S.T. organizują konferencję „Pacjent Przyroda. Pomiędzy Naturą a Kulturą. Dylematy ochrony przyrody w obiekcie światowego dziedzictwa UNESCO – Krzemionkowskim Regionie Prehistorycznego Górnictwa Krzemienia Pasiastego”. To druga odsłona konferencji przyrodniczej w Krzemionkach. 7 września 2024 roku w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (oddziale ostrowieckiego muzeum) w gronie ekspertów zajmujących się teoretycznie i praktycznie ochroną przyrody porozmawiamy o tym, jak chronić dziedzictwo przyrodnicze, archeologiczne i kulturowe na terenie Krzemionkowskiego Regionu Prehistorycznego Górnictwa Krzemienia Pasiastego. Wydarzenie uzyskało patronat naukowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Komitet ds. UNESCO, Narodowy Instytut Dziedzictwa, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Starosta Ostrowiecki.

W konferencji może wziąć udział każdy. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: https://krzemionki.konferencjamost.pl/.

Zapraszamy!

Sponsor: Dafi

Patronat honorowy:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Komitet ds. UNESCO, Narodowy Instytut Dziedzictwa, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Starosta Ostrowiecki

Patronat medialny:
Lokalna.TV, TVP3 Kielce, Radio Ostrowiec, Radio Rekord Świętokrzyskie, Radio Kielce, Echo Dnia Świętokrzyskie, Gazeta Ostrowiecka, Magazyn Przyrodniczy „Salamandra”, Miesięcznik „Dzikie Życie”