Sobota w muzeum, a w nim… Ludzie z fabryki porcelany!

Szukacie pomysłu na kreatywne zajęcia w kolejny weekend? Zapraszamy do Pałacu 😊

Opowiadając o porcelanowych przedmiotach z fabryki w Ćmielowie zwykle opisujemy ich wygląd, wskazujemy z jakiego okresu pochodzą, zachwycamy się ich pięknem i kunsztownym wykonaniem. Czy zastanawialiście się jednak jak wyglądają kolejne etapy ich powstawania? Wiecie, że aby stworzyć jedną filiżankę potrzeba zgranej pracy aż 18 doświadczonych pracowników? Zwiedzając wystawę „Ludzie z fabryki porcelany” przyjrzymy się serwisowi „Ślad człowieka” i porozmawiamy o szczególnym znaczeniu dotyku ludzkich rąk podczas jego powstawania.

Podczas części warsztatowej zaprosimy Was do ozdobienia swojego porcelanowego zestawu przy pomocy różnych akcesoriów oraz kobaltowej farby. Sygnowany własnym odciskiem palca będzie jedyny w swoim rodzaju! Czekamy na Was 😊

Zajęcia odbędą się 19 października (sobota) o godz. 11:00 w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach (ul. Świętokrzyska 37, Ostrowiec Świętokrzyski). Koszt: 15 zł/osoba. Zapisy potrwają do piątku 18 października pod nr telefonu 41 265 36 51, kom. 669 970 489 lub mailowo: sekretariat@muzeumostrowiec.pl.

Zapraszamy!