„Nie tylko moje życie” – wspomnienia Antoniego hr. Wielopolskiego

„Nie tylko moje życie” – zbiór wspomnień Antoniego hr. Wielopolskiego

Kategoria:

Opis

Dwutomowa publikacja „Nie tylko moje życie” jest obszernym zapisem wspomnień Antoniego hr. Wielopolskiego, również tych związanych z Ostrowcem i Częstocicami. Antoni urodził się w roku 1911 w Warszawie jako przedstawiciel hrabiowskiej linii rodu Wielopolskich i praprawnuk margrabiego Aleksandra Wielopolskiego. Absolwent SGGW w Warszawie (1936), po ukończeniu studiów przez kilka lat przebywał w Ameryce Południowej, skąd powrócił w roku 1940 i wstąpił do polskiej armii we Francji. Wzięty do niewoli trafił do niemieckiego obozu jenieckiego Oflag IIC w Woldenbergu. Po wojnie osiedlił się w Szczecinie, gdzie od roku 1956 był wykładowcą, a z czasem także docentem Wyższej Szkoły Rolniczej. Z wykształcenia rolnik ekonomista, z zamiłowania historyk. Od lat siedemdziesiątych XX wieku poświęcił się gromadzeniu rodzinnego archiwum i spisywaniu wspomnień ze swojego bogatego życia ściśle powiązanego z najważniejszymi, dwudziestowiecznymi wydarzeniami.

Pomysłodawcą tej inicjatywy wydawniczej jest dr Wojciech hr. Wielopolski – emerytowany literaturoznawca z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, syn Antoniego.

Tom I: 664 strony
Tom II: 616 stron
Oprawa twarda
Nakład: 1100 egzemplarzy
ISBN 978-83-64951-07-7 (t.I), 978-83-64951-08-4 (t.II)

Publikacja dostępna tylko w komplecie (tom I i II), nie prowadzimy sprzedaży pojedynczych tomów.

Druk publikacji został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Waga3 kg