OSTROWCE. Mapa żydowskiego miasta ✡️ Spacer

26 października g.11:00 - 13:00

🟪  26 października 2024 r. o godzinie 11.00 zapraszamy na spacer szlakiem wybranych miejsc, który poprowadzą członkowie zespołu merytorycznego tworzącego mapę miejsc związanych z ostrowieckimi Żydami ✡️. Miejscem zbiórki jest ostrowiecki Rynek (przy globusie).

Na spacer zapraszają Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki oraz Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim

Podczas spotkania promocyjnego i po premierze mapa będzie dystrybuowana w miejscach związanych z lokalną kulturą i turystyką. Udział w wydarzeniach oraz egzemplarze mapy OSTROWCE są bezpłatne.

Wydawnictwo jest efektem projektu „OSTROWCE” współfinansowanego przez Forum Dialogu i ostrowieckie muzeum. Mapa w dwóch wersjach językowych jest podsumowaniem stanu wiedzy oraz narzędziem, które pozwoli prowadzić edukację w tym ważnym temacie.

Autorzy tekstów: Wojtek Mazan, Jacek Podsiadło, Łukasz Wójcik
Redakcja: Jacek Podsiadło