Wczytywanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • wydarzenie już minęło.

Skarb utracony. Skarb odzyskany – otwarcie wystawy

21 czerwca g.16:00 - 18:00
Bezpłatne

W niedzielę 21 czerwca zapraszamy na kolejny wernisaż wystawy wpisanej w obchody tegorocznych jubileuszy. „Skarb utracony. Skarb odzyskany” to ekspozycja, na której prezentowane będą najcenniejsze skarby – znaleziska gromadne ze zbiorów ostrowieckiego muzeum. Będą to cztery wyjątkowe depozyty monet oraz innych przedmiotów, które zostały odkryte w rejonie Ostrowca Świętokrzyskiego.

Są to przede wszystkim znaleziska z ostatnich lat, które zaprezentujemy po raz pierwszy szerszej publiczności – skarby srebrnych monet z XVII-XVIII wieku z Ostrowca Świętokrzyskiego – Denkowa i Góry Witosławskiej w Górach Świętokrzyskich oraz wyjątkowy depozyt monet, precjozów i innych przedmiotów z początku XIX wieku odnaleziony w miejscowości Chmielów. Szczególne miejsce na ekspozycji zajmie skarb z Kunowa, składający się z kilkuset srebrnych i złotych monet polskich oraz obcych z XVII/XVIII wieku. Odkryty jeszcze w okresie międzywojennym, przetrwał II wojnę światową dzięki poświęceniu ukrywających go pracowników ostrowieckiego Muzeum.

Szczegóły

  • Data: 21 czerwca
  • Czas:
    16:00 - 18:00
  • Koszt: Bezpłatne
  • Wydarzenie kategoria:

Organizator

Miejsce