Zabytkowe pojazdy w Krzemionkach

W sobotnie przedpołudnie na parkingu przed naszym muzeum czekał na wszystkich nietypowy widok. Miejsca parkingowe zajęły zabytkowe pojazdy.

Byli to uczestnicy Zlotu pojazdów zabytkowych wraz z rajdem krajoznawczym „Śladami zabytków techniki”. Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki znalazły się bowiem na trasie XI Świętokrzyskiego Karburatora. To impreza cykliczna, prezentująca lokalne walory turystyczne poprzez rajdy krajoznawcze. Podczas trzydniowego wydarzenia w bazie zlotu przewidziane są występy artystyczne, oraz różnorodne konkursy, w tym: sprawnościowe, z wiedzy motoryzacyjnej, a przede wszystkim związane ze zwiedzanymi miejscami oraz z historią motoryzacji świętokrzyskiej, tj. STAR Starachowice i SHL Kielce. Organizatorem wydarzenie był Klub Przyjaciół Pojazdów Dawnych SINGIEL.