Święto Drzewa – sobota w muzeum

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki zaprasza na wspólne celebrowanie Święta Drzewa. To święto przypada w tym roku na 10 października, jest to program edukacji ekologicznej Klubu Gaja od 2003 roku. W założeniu programu wpisane są konkretne działania – sadzenie i ochrona drzew.

Muzeum znajduje się na terenie Rezerwatu Krzemionki, dlatego też nie możemy sadzić drzew. Jednak chętnie włączymy się w propagowanie wiedzy o drzewach, a przede wszystkim roli, jaką spełniają w życiu ludzi, zwierząt i naszej planety. Włączając się w obchody Święta Drzewa, serdecznie zapraszamy za zajęcia z cyklu sobota w muzeum poświęcone drzewom. Będziemy opowiadać o gatunkach drzew rosnących w Rezerwacie Krzemionki, nauczymy się je rozpoznawać, a przy okazji stworzymy jesienne wieńce na drzwi.

Wszystkich chętnych zapraszamy 8 października na godzinę 11.00 do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki (Sudół 135a). Koszt zajęć: 15 zł, czas trwania: około 1,5 h. Obowiązują wcześniejsze zapisy do piątku 9 października pod nr 41 260 55 51 lub na adres e-mail: sekretariat@krzemionki.info.

To top