W świecie władców krzemienia – Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Wizyta w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki to niezwykła podróż do czasów, kiedy rodziła się europejska cywilizacja. W świat pradziejów wprowadza multimedialna wystawa „Władcy krzemienia. Opowieść o świecie neolitycznych górników znad Kamiennej”, która powstała jako element projektu dofinansowanego przez Fundusze Europejskie.

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich przygotowaliśmy specjalny quiz. Rozwiążecie go, uważnie zwiedzając wystawę „Władcy krzemienia”. Poznacie w ten sposób życie codzienne, gospodarkę, technikę oraz kulturę materialną i duchową ludzi z młodszej epoki kamienia i początków epoki brązu.

Na tych, którzy zdecydują się wykonać skok w czasie, w muzealnej kasie będzie czekała karta zagadek. Po ich rozwiązaniu, należy zgłosić się po odbiór upominków.

Zapraszamy do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki (Sudół 135a) na Dni Otwarte Funduszy Europejskich w dniach 7-9 października od godz. 9:00 do 15:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy na zwiedzanie pod nr tel. 41 260 55 50 lub mailowo na adres rezerwacje@krzemionki.info.

To top