Niepodległa i jej symbole – sobota w muzeum

Po dłuższej przerwie spowodowanej remontem, „Soboty w muzeum” wracają do Częstocic! Na kolejne zajęcia w ramach tego cyklu po raz pierwszy zapraszamy do odnowionych wnętrz Pałacu Wielopolskich.

W związku z przypadającym 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości będzie to spotkanie z historią „Niepodległej”. Zajęcia skupione będą wokół tematu walki o polską tożsamość do 1918 roku, początków i wyzwań stojących przed „nową Polską”, postaci zaangażowanych w walkę o niepodległość oraz znaczenia polskich symboli narodowych. Poza warsztatami plastycznymi uczestnicy spotkania spróbują swoich sił w kilku retro-zabawach, niezwykle popularnych w okresie międzywojennym.

Zapraszamy w sobotę 12 listopada o godz. 11.00. Obowiązują zapisy (do czwartku 10.11) – telefonicznie pod numerem tel. 41 265 36 51, kom. 669 970 489 lub mailowo: sekretariat@muzeumostrowiec.pl.

Koszt udziału: 15 zł, czas trwania: około 2h.

Do zobaczenia!

#sobotawmuzeum