Światło na fotografię – sobota w muzeum

Fotografia zmieniła świat – od blisko dwustu lat ludzkość jest nią zafascynowana. Dlatego podczas kolejnej „Soboty w muzeum”  w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach rzucimy nieco światła na temat fotografii i samego światła, które odgrywa w niej kluczową rolę.

Jak działa fotografia? Na czym polega jej magia? Do czego i w jaki sposób używali jej ludzie przed stuleciem? Na te i wiele innych ciekawych pytań odpowiemy podczas naszych zajęć. W czasie części teoretycznej posłużymy się cennymi przykładami zabytkowych obiektów fotograficznych ukazujących m. in. rodzinę Wielopolskich. Następnie przyjrzymy się światłu, bez którego nie powstanie żadne zdjęcie. Za jego pomocą wykreujemy niepowtarzalne, świetlne obrazy fotograficzne. Warsztaty poprowadzi Wojtek Mazan, historyk sztuki i fotograf. Zapraszamy wszystkich chętnych! Warsztaty będą dostosowane do wieku uczestników.

Zajęcia odbędą się 25 marca (sobota) o godz. 11:00 w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach (ul. Świętokrzyska 37, Ostrowiec Świętokrzyski). Koszt: 15 zł/osoba. Zapisy potrwają do piątku 24 marca pod nr telefonu 41 265 36 51, kom. 669 970 489 lub mailowo: sekretariat@muzeumostrowiec.pl.

To top