Wielkanocne palmy – sobota w muzeum

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze spośród chrześcijańskich świąt – Wielkanoc. W najbliższą „Sobotę w muzeum” zapraszamy więc do Pałacu Wielopolskich w Częstocicach na warsztaty tworzenia tradycyjnych i niepowtarzalnych palm wielkanocnych – pełnych zieleni, papierowych kwiatów i bazi. Spotkanie będzie również okazją do krótkiej rozmowy na temat obrzędowości i symboliki związanej ze świętami Wielkiej Nocy oraz wierzeń związanych z odradzającą się przyrodą.

Zajęcia odbędą się 1 kwietnia (sobota) o godz. 11:00 w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach (ul. Świętokrzyska 37, Ostrowiec Świętokrzyski). Koszt: 15 zł/osoba. Zapisy potrwają do piątku 31 marca pod nr telefonu 41 265 36 51, kom. 669 970 489 lub mailowo: sekretariat@muzeumostrowiec.pl.

Zapraszamy!