Wróble na dachu ćwierkają – sobota w muzeum

Bohaterem najbliższej soboty w muzeum będzie wróbel, a to za sprawą przypadającego 20 marca Międzynarodowego Dnia Wróbla.

Wróbel funkcjonuje w naszych wyobrażeniach jako mały, niepozorny, pospolity i licznie występujący towarzysz człowieka. Tymczasem okazuje się, że populacja tych ptaków gwałtownie spada. Dzień Wróbla będzie doskonałym pretekstem do zastanowienia się nad tym, co możemy zrobić, by wróble znów się stały częścią otaczającej nas rzeczywistości. Ponadto na warsztatach dowiemy się wielu ciekawostek na temat wróbli, np. o tym ile lat te niepozorne ptaki żyją. Wykorzystując fakt zbliżającej się wielkimi krokami wiosny, będzie można zaprojektować i wykonać własne torby na zakupy, książki, drugie śniadanka czy inne niezbędne nam do życia akcesoria.

Zajęcia odbędą się 18 marca o godz. 11:00 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (Sudół 135a). Koszt: 15 zł/osoba. Zapisy do piątku 17 marca pod nr telefonu 41 260 55 50 lub mailowo sekretariat@krzemionki.info.