Lato w Pałacu. Wakacyjne zajęcia muzealne w Pałacu Wielopolskich

W lipcu i sierpniu zapraszamy do Pałacu Wielopolskich w Częstocicach na wakacyjne zajęcia muzealne dla dzieci w wieku 7-14 lat. W ramach spotkań planujemy warsztaty plastyczne, spacery edukacyjne, pikniki w przypałacowym parku, zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu oraz ćwiczenia kreatywne w przestrzeni trwających wystaw czasowych.

I termin: 10-14 lipca 2023 r.
II termin: 7-11 sierpnia 2023 r.

Informacje organizacyjne:

• zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku
• czas trwania zajęć – 4 h (9.00 – 13.00)
• koszt: 20 zł/os. (1 dzień – 4h)
• wiek uczestników: 7-14 lat

W programie zajęć:

• zwiedzanie i ćwiczenia kreatywne w przestrzeni trwających wystaw: „Mieczysław Welter. Rzeźba” oraz „Zabytek zbyteczny? Wystawa fotografii Staropolskiego Okręgu Przemysłowego”;
• warsztaty plastyczne i zajęcia tematyczne, m. in. o ekosystemie parku, architekturze pałacu, fotografii, rzeźbie; na zakończenie quest o Pałacu Wielopolskich;
• seanse filmów edukacyjnych połączone z dyskusją;
• codzienne pikniki w pałacowym parku „Drugie śniadanie na trawie” (przekąski we własnym zakresie, zapewniamy koce i leżaki);
• gry i zabawy ruchowe na terenie parku i w pałacowych wnętrzach.

Możliwy udział w zajęciach w wybranych dniach lub przez cały tydzień (5 dni) w wybranym terminie (lipiec/sierpień).

Zainteresowanych zachęcamy do wcześniejszych zapisów, liczba miejsc jest ograniczona:

– pod numerem tel. 41 265 36 51, kom. 669 970 489;
– drogą mailową: sekretariat@muzeumostrowiec.pl, anna.boron@muzeumostrowiec.pl;
– osobiście w siedzibie Oddziału w dniach i godzinach otwarcia Muzeum (Pałac Wielopolskich w Częstocicach, ul. Świętokrzyska 37, Ostrowiec Świętokrzyski).

Podczas zapisów rodzice i opiekunowie zobowiązani są do wypełnienia Karty Uczestnika (dostępne w kasie muzeum) oraz w wersji do pobrania: