Sesja popularnonaukowa pn. „Historia w postaciach zapisana, czyli o twórcach ostrowieckiego hutnictwa” w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach

II Ostrowieckie Spotkania Historyczne
Europejskie Dni Dziedzictwa 2023

Termin:
sobota 9 września 2023 r.
godzina 16.00

Pałac Wielopolskich w Częstocicach
ul. Świętokrzyska 37, Ostrowiec Świętokrzyski

——————————————–

9 września zapraszamy do Pałacu Wielopolskich w Częstocicach na kolejne Ostrowieckie Spotkania Historyczne. To już druga odsłona zainicjowanego przez nas cyklu prelekcji poświęconych historii i dziedzictwu kulturowemu Ziemi Ostrowieckiej. Tym razem tematem przewodnim wydarzenia będzie przemysłowa przeszłość regionu, a okazją do spotkania jest 210. rocznica powstania zakładu wielkopiecowego w Kuźni (1813-2023). O długich, bo liczących sobie dwa tysiące lat dziejach miejscowego hutnictwa chcielibyśmy opowiedzieć trochę inaczej niż zazwyczaj, bo z perspektywy samych jego autorów. Ich sylwetki oraz dokonania przybliżą pracownicy naszego Muzeum podczas sesji popularnonaukowej pt. „Historia w postaciach zapisana, czyli o twórcach ostrowieckiego hutnictwa”.

Zakończeniem sesji będzie finisaż wystawy „Zabytek zbyteczny? Staropolskie Zagłębie Przemysłowe w fotografii Michała Sieradzana”, a całe wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2023.

——————————————–

PROGRAM SESJI

16.00-16.10 – otwarcie sesji

16.10-16.30 – dr Andrzej Przychodni (Dyrektor MHA w Ostrowcu Świętokrzyskim)