Sobota w muzeum z Babcią i Dziadkiem

Pierwsze w Nowym Roku sobotnie warsztaty w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach to „Sobota w muzeum z Babcią i Dziadkiem”. Z okazji ich – przypadającego niebawem – święta zapraszamy na warsztaty rodzinne, podczas których zwiedzimy trwające wystawy czasowe, w tym wystawę „Ruch Tektoniczny” Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, przedstawiającą powojenną architekturę województwa świętokrzyskiego. Ekspozycja stanie się dla nas pretekstem do międzypokoleniowych rozmów o dawnym Ostrowcu we wspomnieniach naszych starszych gości. Zadbamy, by zajęcia były przede wszystkim czasem spędzonym w miłej, familijnej atmosferze. Pamiątką tego dnia będą wykonane wspólnie architektoniczne kolaże przestrzenne oraz rodzinna sesja zdjęciowa w pałacowych wnętrzach.

Do zobaczenia w Pałacu! Zajęcia odbędą się 20 stycznia (sobota) o godz. 11:00 w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach (ul. Świętokrzyska 37, Ostrowiec Świętokrzyski). Koszt: 15 zł/osoba. Zapisy potrwają do piątku 19 stycznia pod nr telefonu 41 265 36 51, kom. 669 970 489 lub mailowo: sekretariat@muzeumostrowiec.pl.