Ulep swojego przodka. Bezpłatne warsztaty ceramiczne – sobota w muzeum

Wszyscy jesteśmy spod Kielc. Do tego przekonuje nas tetrapod, nasz przodek i bohater wystawy „Ruch Tektoniczny”  🦎

Pierwsze czworonogi (tetrapody) wyszły na ląd właśnie w Górach Świętokrzyskich. W kamieniołomie Zachełmie pod Kielcami odkryto najstarsze na świecie ślady czworonogów. Uczestnicy warsztatów z cyklu „Sobota w muzeum” będą lepić z dzikiej gliny wizerunki własnych przodków. Zainspirujemy się starożytnymi figurami zwierząt, aby stworzyć własne gliniane, zwierzęce totemy.

Warsztaty ceramiczne poprowadzą Katarzyna Nestorowicz, projektantka identyfikacji wizualnej wystawy „Ruch Tektoniczny” oraz Marta Dachowska z pracowni ceramiki Instytutu Dizajnu w Kielcach, gdzie wypalone zostaną prace wykonane podczas warsztatów. Odbiór gotowych figurek możliwy będzie w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach w późniejszym terminie.

☝️ Przed warsztatami: zastanówcie się jakie zwierzę mogło być Waszym przodkiem, jaki zwierzęcy totem chcielibyście wykonać. Przygotujcie minimum jedną propozycję, usprawni to przebieg warsztatów.

⏺ Zajęcia odbędą się 10 lutego (sobota) o godz. 11:00 w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach (ul. Świętokrzyska 37, Ostrowiec Świętokrzyski).
⏺ Warsztaty dla dzieci w wieku 10-14 lat wraz z rodzicami.
⏺ Liczba miejsc ograniczona.
⏺ Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
⏺ Czas trwania: 2-3 godziny
⏺ Zapisy potrwają do piątku 9 lutego pod nr telefonu 41 265 36 51, kom. 669 970 489 lub mailowo: sekretariat@muzeumostrowiec.pl.

📍  Marta Dachowska – absolwentka architektury i urbanistyki na Politechnice Poznańskiej oraz wzornictwa – projektowanie ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu im. Eugeniusza Gepperta, gdzie studiowała również wzornictwo przemysłowe. Pracowała w biurach projektowych w Polsce, Irlandii i we Włoszech. W międzynarodowym zespole wraz ze studentami londyńskiego Central Saint Martins College i Pratt Institute z Nowego Jorku współtworzyła kolekcję Artfood. Od lutego 2016 jest związana z Instytutem Dizajnu w Kielcach, w którym prowadzi studio ceramiki, gdzie między innymi prowadzi warsztaty, organizuje wystawy i projektuje ceramiczne obiekty promujące region.

📍  Katarzyna Nestorowicz – zajmuje się kulturą wizualną i projektowaniem graficznym. Absolwentka wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Swoją praktykę dedykuje upadkowi kapitalizmu. Wraz z Marcinem Nowickim prowadzi Post Studio Noviki współpracujące z polskimi i międzynarodowymi instytucjami kultury, działające na styku różnych dziedzin, technik i technologii. Główna projektantka graficzna w Dziale Komunikacji i Promocji NIAiU, autorka identyfikacji wizualnej wystawy Ruch Tektoniczny.

Organizatorzy:
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki
Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim


Współpraca:
Instytut Dizajnu w Kielcach

Wydarzenie realizowane w ramach programu towarzyszącego wystawie „Ruch Tektoniczny”.

To top