Porozumienie o współpracy z Polskimi Fabrykami Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”

Otwarcie nowego rozdziału pierwszego dnia wiosny! 🌿

W czwartek 21 marca w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach dyrektor ostrowieckiego Muzeum Historyczno-Archeologicznego, dr Andrzej Przychodni oraz członkowie zarządu Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” – Piotr Suswał, Dyrektor Techniczno-Produkcyjny oraz Sebastian Kozłowski, Dyrektor Techniczno-Rozwojowy podpisali porozumienie, które określa ogólne kierunki przyszłej współpracy w obszarze merytorycznym, edukacyjno-popularyzatorskim i promocyjnym.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowaliśmy dar Fabryk do zbiorów muzeum – 10 filiżanek o numerze kolekcjonerskim 10 z kolekcji Ćmielów 230. To unikalne eksponaty, które reprezentują różnorodność stylów i technik produkcyjnych, charakterystycznych dla historii ćmielowskiej porcelany. Każda z form filiżanek została odtworzona z oryginalnych wzorów, ręcznie odlana i wydekorowana. Serdecznie dziękujemy!

Podpisanie porozumienia poprzedzone było wizytą studyjną w ćmielowskiej fabryce i spotkaniem grupy roboczej, która opracowała najważniejsze założenia dalszej współpracy. Z przyjemnością informujemy, że pierwszą wspólną inicjatywą będzie organizacja tegorocznej Nocy Muzeów w Pałacu Wielopolskich. Szczegóły wkrótce!

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim
Porcelana Ćmielów

To top