Wieczne piękno – sobota w muzeum

9 marca, w ramach soboty w muzeum, zapraszamy wszystkie Panie na wyjątkowe spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

• Prześledzimy, jak zmieniały się kanony mody i urody od paleolitu po współczesność.
  • Przyjrzymy się ruchowi „bodypositive” i respektowaniu praw kobiet.
  • Porozmawiamy o wyśrubowanych wzorcach kobiecości kreowanych przez social media.
  • Zrobimy parę psychotestów, by sprawdzić np. jak dobrze czujemy się w naszych boskich ciałach.
  • Odegramy kilka scenek dramowych, które pomogą nam radzić sobie z codziennymi problemami, np. agresją słowną i fizyczną.
  • Pogadamy jak kobiety z kobietami – o facetach, macierzyństwie, o wielkich uniesieniach i o szarej codzienności.
  • Napijemy się kawy i zjemy coś słodkiego.

Udział w sobocie w muzeum to okazja do spędzenia czasu w gronie kobiet w różnym wieku – nastolatek, które dopiero wkraczają w świat kobiecości oraz ich mam i babć, które od dawna w tym świecie rządzą! Zadbamy o to, by każda z Pań poczuła się wyjątkowo oraz otrzymała drobny upominek.

Spotkanie odbędzie się 9 marca (sobota) o godz. 11 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (Sudół 135a). Koszt: 8 zł/osoba. Zapisy do piątku 8 marca pod nr telefonu 41 260 55 50 lub mailowo sekretariat@krzemionki.info.