„Krzemionki. Sto lat od odkrycia” – nowa publikacja

Z przyjemnością informujemy, że prosto z drukarni dotarł do nas drugi tom muzealnego wydawnictwa ✨📘✨ Silex et Ferrum.

📖Seria została zainaugurowana w 2014 roku i jest poświęcona badaniom wydobycia, przetwórstwa i dystrybucji różnych surowców, które miały największe znaczenie dla rozwoju cywilizacji. Wydawnictwo podejmuje również tematykę przyrodniczą i kulturową, w tym ochrony dziedzictwa archeologicznego, geologicznego i górniczego oraz krajobrazu kulturowego.

📖W bieżącym tomie zatytułowanym „Krzemionki. Sto lat od odkrycia” znalazły się artykuły poświęcone historii Krzemionek jako stanowiska archeologicznego i muzeum, od momentu odkrycia do dnia dzisiejszego, pracom nad utworzeniem parku kulturowego chroniącego dobro światowego dziedzictwa, przyrodzie rezerwatu „Krzemionki Opatowskie” i obszaru Natura 2000, najważniejszym, archeologicznym Pomnikom Historii w Polsce – Biskupinowi i Ostrowowi Lednickiemu, a także kilku ciekawym odkryciom archeologicznym w regionie.

📖Publikacja jest dostępna w naszym stacjonarnym sklepiku muzealnym oraz online na stronie https://muzeumostrowiec.pl/…/krzemionki-sto-lat-od…/.

Życzymy przyjemnej lektury!🙂

To top