Otwarcie wystawy rzeźb Henryka Cichockiego w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach

Rzeźby Henryka Cichockiego zagościły w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach i w niedzielne popołudnie 23 czerwca zaprezentowały się naszym gościom w całej swojej barwnej krasie. Oficjalnego otwarcia wystawy dokonał dyrektor muzeum, dr Andrzej Przychodni w towarzystwie Magdaleny Leśniak, reprezentującej Zarząd Powiatu Ostrowieckiego i Krzysztofa Kowalskiego, wiceprezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego.

O najnowszej wystawie czasowej opowiedział zebranym Wojtek Mazan, adiunkt w dziale Sztuki i Rzemiosła Artystycznego MHA, pomysłodawca i kurator wystawy. Podczas wernisażu wyraził również podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w stworzeniu ekspozycji i użyczyli rzeźb Henryka Cichockiego ze swoich zbiorów, w tym dla Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Zamkowego w Sandomierzu, Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach, Parafii św. Wojciecha w Mominie oraz osób prywatnych.

Wystawie towarzyszy folder w ciekawej formie poster zine, który znajdziecie w naszym sklepie muzealnym, sprawdźcie koniecznie. Przedstawiamy kolorową fotorelację z wernisażu i serdecznie polecamy Wam tę propozycję wystawienniczą. Na serio! 🙃

To top