Słowianie & Wikingowie – sobota w muzeum w Pałacu Wielopolskich

W najbliższy weekend naszym Pałacem zawładną Słowianie i Wikingowie! Wszystkich zainteresowanych i nieustraszonych zapraszamy na zajęcia z cyklu „Sobota w muzeum”, by wziąć udział w pokazie broni i uzbrojenia bojowego wojów z okresu wczesnego średniowiecza – oszczepów, włóczni, toporów, hełmów, kolczug, tarcz i mieczy. Częścią spotkania będzie zwiedzanie bliskiej tematycznie wystawy „Black Metal. Kowalstwo wczesnośredniowieczne”.  Przy tej okazji przypominamy: ekspozycja kończy się w niedzielę 9 czerwca!

Pokaz poprowadzą rekonstruktorzy z Klubu Historycznego HIRD. Kielecka grupa rekonstrukcyjna działa i edukuje już od 20 lat. Zrzesza miłośników historii i osoby chcące aktywnie spędzić czas. Członkowie Klubu – poza zgłębieniem wiedzy poprzez badanie źródeł historycznych – trenują umiejętności walki bronią białą i długodystansową – mieczem, dunem, włócznią i łukiem.

Zajęcia odbędą się 8 czerwca (sobota) o godz. 11:00 w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach (ul. Świętokrzyska 37, Ostrowiec Świętokrzyski). Koszt: 15 zł/osoba. Zapisy potrwają do piątku 7 czerwca pod nr telefonu 41 265 36 51, kom. 669 970 489 lub mailowo: sekretariat@muzeumostrowiec.pl.

Zapraszamy!

To top