Wyniki konkursu „Szukając w gruncie rzeczy – edycja komiksowa”

I Ogólnopolski Konkurs Artystyczno – Archeologiczny im. Jana Samsonowicza „SZUKAJĄC W GRUNCIE RZECZY – EDYCJA KOMIKSOWA” rozstrzygnięty!

W ramach Europejskich Dni Archeologii w Krzemionkach ogłoszono wyniki konkursu organizowanego przez nasze muzeum.

Do konkursu zgłoszono 21 prac. Podczas oceny były brane różne kryteria, takie jak czytelność fabuły, warsztat artystyczny, nawiązania do zagadnień archeologicznych, ale też humor. Członkowie jury są pod wrażeniem zaangażowania i pomysłowości w tworzeniu nadesłanych prac. Dzięki nim obrady i wyłonienie prac zwycięskich było wyzwaniem. Po burzliwych obradach jury wybrało zwycięzców:

Kategoria wiekowa 10-14:
🥇I miejsce: Margarita Lazukina
🥈II miejsce: Liliana Bielenin
🥉III miejsce: Kaja Skrzypczyk

Kategoria wiekowa 15-19:
🥇I miejsce: Joanna Walendzik
🥈II miejsce: Oliwia Gołda
🥉III miejsce: Hanna Jankiewicz

Nagroda Specjalna Dyrektora Muzeum:
🏆Kaja Skrzypczyk

Wyróżnienia:
🏆Franciszek Zybała – za zrozumienie misji pracy archeologów i muzeum
🏆Lena Gębura – za niestandardowe podejście komediowe
🏆Nikola Stradowska – za pomysł, styl i realizację
🏆Tomasz Celuch – za odważne podejście do palety kolorystycznej

Wszystkim serdecznie gratulujemy 👏

Prace oceniali:

🔹Maciej Kisiel – projektant graficzny, edytor, ilustrator, twórca komiksów i filmów animowanych. Pomysłodawca i twórca komiksowego cyklu „Wiesław – baśnie słowiańskie”, który jest współczesnym spojrzeniem na zapomniane lub mniej znane baśnie i legendy słowiańskiego kręgu kulturowego. W lekki i nieco żartobliwy sposób pokazuje złożoność i niejednoznaczność motywów, które do dziś przetrwały w podaniach i tradycji ludowej.

🔹Martyna „Szatan” Cichocińska – rysownik hobbysta, tworzący głównie na tablecie graficznym. Należy do Kieleckiej Ligi Komiksowej, z którą organizuje liczne warsztaty i spotkania tematyczne związane z komiksami. Sama jest w trakcie tworzenia własnego komiksu w klimatach fantasy. Niedawno została laureatem kieleckiego konkursu organizowanego przez Bibliotekę publiczną w Kielcach – „MIŁOSZ W KOMIKSIE”

🔹Artur Jedynak – kustosz Działu Archeologii naszego muzeum, archeolog, badacz, współautor sukcesu, jakim był wpis Krzemionkowskiego Regionu Prehistorycznego Górnictwa Krzemienia Pasiastego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

🔹Kamila Puton – przewodniczka i edukatorka z naszego muzeum, pomysłodawczyni i koordynatorka konkursu „SZUKAJĄC W GRUNCIE RZECZY – EDYCJA KOMIKSOWA”

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, serdecznie dziękujemy, zaś laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji archeologicznych, historycznych i artystycznych!

To top