„Krzemionki. Sto lat od odkrycia” – Silex et Ferrum t. II

Kategoria:

„Krzemionki. Sto lat od odkrycia” – Silex et Ferrum t. II

Seria Silex et Ferrum została zainaugurowana w 2014 roku i jest poświęcona badaniom wydobycia, przetwórstwa i dystrybucji różnych surowców, które miały największe znaczenie dla rozwoju cywilizacji. Wydawnictwo podejmuje również tematykę przyrodniczą i kulturową, w tym ochrony dziedzictwa archeologicznego, geologicznego i górniczego oraz krajobrazu kulturowego.

W tomie zatytułowanym „Krzemionki. 100 lat od odkrycia” znalazły się artykuły poświęcone historii Krzemionek jako stanowiska archeologicznego i muzeum, od momentu odkrycia do dnia dzisiejszego, pracom nad utworzeniem parku kulturowego chroniącego dobro światowego dziedzictwa, przyrodzie rezerwatu „Krzemionki Opatowskie” i obszaru Natura 2000, najważniejszym, archeologicznym Pomnikom Historii w Polsce – Biskupinowi i Ostrowowi Lednickiemu, a także kilku ciekawym odkryciom archeologicznym w regionie.

redakcja: Artur Jedynak

skład: Wydawnictwo Profil-Archeo

liczba stron: 308

ISBN 978-83-66579-27-9

ISBN 978-83-64951-09-1

Druk publikacji został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Waga1 kg