• To wydarzenie minęło.

Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia

20 lipca g.10:00 - 21 lipca g.18:00

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki zaprasza na piknik archeologiczny Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia. 20 i 21 lipca na terenie pradziejowej osady odbędzie się już dwunasta edycja tego wydarzenia.

Co na Was czeka? Warsztaty i pokazy archeologii eksperymentalnej związane z różnymi pradziejowymi rzemiosłami, takimi jak obróbka krzemienia, kości i bursztynu, tkactwo, łucznictwo, a także ukazujące zagadnienia związane z rozpalaniem ognia, ceramiką, kuchnią, wierzeniami i sztuką. Zaplanowano również koncert eksperymentalnej muzyki etnicznej oraz pokaz specjalny.

Nie może zabraknąć laboratoriów popularno-naukowych prezentujących archeologię i nauki pomocnicze. Badacze z różnych stron kraju wprowadzą w świat archeolozoologii, traseologii, antropologii, malakologii, botaniki, geoarcheologii oraz dokumentacji 3D zabytków.

Odwiedzą nas także Centrum Geoedukacji – Geopark Kielce oraz Osada Neolityczna w Kopcu.

Udział w Krzemionkowskich Spotkaniach z Epoką Kamienia to niezwykła okazja, by doświadczyć życia codziennego prehistorycznych społeczności zamieszkujących niegdyś dolinę rzeki Kamiennej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Dziedzictwa, Narodowy Instytut Muzeów, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Starosta Ostrowiecki.

Szczegółowy program godzinowy już wkrótce!

Bilety w cenie 10 zł / normalny, 8 zł / ulgowy dostępne w kasie muzeum w dniu wydarzenia*. *Osoby zwiedzające w tych dniach Krzemionki, nie ponoszą dodatkowych kosztów, wstęp na wydarzenie jest zawarty w cenie biletu na zwiedzanie.

Dołącz do wydarzenia, by być na bieżąco -> https://fb.me/e/53uioVuQd

plakat promujący Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia; zawarto datę wydarzenia, logotypy organizatora i patronów; motyw przewodni to krzemień trzymany w rękach przez rekonstruktora

Początek:
20 lipca g.10:00