Flora i fauna parku w Częstocicach

Zabytkowy przypałacowy park w Częstocicach kryje w sobie wiele tajemnic… Ciekawostką jest, że archeolodzy odkryli tu ślady ludzi sprzed tysięcy lat. Park i pałac były świadkami wielu ciekawych historii, które wydarzyły się tu również w czasach nam bliższych. Dziś jest to miejsce występowania kilkudziesięciu majestatycznych, starych drzew oraz interesujących gatunków zwierząt. Park zachęca do zagłębienia się w zieleń. Spacer po parku będzie doskonałą okazją, aby przybliżyć jego historię, opowiedzieć o drzewach i krzewach tu rosnących oraz o przedstawicielach ssaków i ptaków, które możemy w nim spotkać. Warsztaty (do wyboru):

• rywalizacja zespołowa – quiz o tematyce przyrodniczej z wykorzystaniem „koła fortuny”, który z pewnością dostarczy uczestnikom gry wielu emocji;
  • plastyczne – tworzenie eko-kartek z wykorzystaniem roślin i ziół z terenu częstocickiego parku.

Wiek uczestników: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, dorośli
Czas trwania zajęć: ok. 1,5h